Ana içeriğe atla

Duffy - Rockferry (2008)

Altmışların melodileri şu sıralar oldukça popüler. Duffy ise İngiltere çıkışlı yeni bir yıldız. Rockferry adlı yeni ve ilk albümü Dusty Springfield, Dionne Warwick, Aretha Franklin gibi 60 ların sükseli isimlerini akıllara getiriyor. Polydor altında çıkan Rockferry şimdiden heryerde övgüler toplamayı başardı. Amy Winehouse gibi isimlerin yardımı ve ayrıca britpop grubu Suede'in gitaristi Bernard Butler birçok şarkıda Duffy'ye eşlik ediyor. İlk dinleyişten itibaren sizi etkisi altına alan bu albüm altmışların müzik açısından aslında ne kadar kaliteli bir dönem olduğunun bir kanıtı.

Warwick Avenue yeni single ve klibinde Duffy'i ağlayarak gördüğümüz şarkı bana sevdiğim bir parça olan "Don't Let Me Be Misunderstood"'u hatırlattı. Bilirseniz Gary Moore yorumu oldukça egzotiktir bu şarkının. Moda sektöründe de bu geçmişe dönüş oldukça revaçta. Ama Duffy belki daha çok kendi kimliğini ortaya koyan ve daha orjinal bir albüm yapsa oldukça etkili olabilir (bkz. Amy Winehouse).

Rockferry'nin diğer bir önemli çalışması Sleeping Stone ise ilk dinleyişte akıllara bir Burt Bacharach bestesi ve Dionne Warwick yorumu olan klasik Walk on By'ı getiriyor. Bu şarkının ilk kez tekrar duyulması değil. Zaten daha önce de defalarca yeniden yorumlanmıştı. Fakat burada aynı şarkı olmamasına rağmen tamamen kopya gibi geliyor kulağa.

Albümdeki birçok zayif yönü yazmama rağmen bence bu albümü nostalji tutkunları dinlemeli.

Duffy Warwick Avenue Dinle

Yorumlar

Adsız dedi ki…
tek kelimeyle süperrrrrrr olmuş harika ses ve parça süperrrrrr
Adsız dedi ki…
güzel mütüş harika bayıldım
Adsız dedi ki…
güzel , çok güzel ..

Popüler Yayınlar

İletişim Formu (Contact us)

Ad

E-posta *

Mesaj *