Müzik Parti Türkiye'nin En iyi Müzik Blog Sayfası!

Sunday, July 29, 2007

The Smiths - The John Peel Sessions

· 0 Yorum

Klişe yazılarda olduğu gibi bu canlı kayıt hakkında bilgi vermeyeceğim! Yeni bir albüm değil bu evet değil. Fakat yeni olması neyi değiştirir ki? Sizin için önemli olan pazar günü keyifle dinleyebileceğiniz bir melodi sadece... Eminim öyledir. Peki kaç pazar daha The Smiths dinleyerek geçer diye sorarsanız, kendi adıma mutlaka dinleyebileceğiniz bir The Smiths şarkısı bulunur Pazar günleri için derim. Bir grubun şarkılarında tutkuyu bu kadar aşırı hissetmeniz zordur. Gerek Johnny Marr gitarları olsun gerek Morrissey'in bıkkın fakat içinde birşeyler saklı lirikleri olsun bütünde tutkuyu size damardan aşılarlar. The Smiths'in hareketli parçalarını pek sevmem, çünkü asıl duygusal parçalarına aşık olunacak bir topluluk onlar. Morrissey dinleyenlerin yüzü gülmez bana kalırsa. Yani dünyanın en mutlu insanı dahi olsanız, adamın yorumunda hayatın ne kadar boktan olduğuna dair birsürü ipucu mevcut. Aslında pekte haksız sayılmaz. 'Hayat olduğundan fazla güzeldir!'
The Smiths - This night has opened my eyes (Sep 21 1983)

Magic Numbers - Undecided

· 0 Yorum

Şarkıyı Romeo yazdı fakat ana vokellerde Angela Gannon yer alıyor. Undecided gücünü yine 60'ların pop müziğinden alıyor ve Magic Numbers melodileriyle birleşiyor.

Yabancı Top 10 Şarkı

· 10 Yorum

1. Nelly Furtado - In God's Hands
dip not: Nelly Furtado asla çok dinlenen çok bilinen olmadı, o yavaş yavaş emin adımlarla tırmanıyor. Yaptığı şarkılar ve albümler gerçekten başarılı. In God's Hands Furtado'nun duygusal yönünün ağır bastığı bir çalışma ve o tatlı sesi kulağa gerçekten hoş geliyor.2. Beyonce – Green Light
Müziğin uçtuğu kısım harika olmuş, parçayı dinleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız. Onun dışında sıradan (herzamanki gibi iyi) bir Beyonce çalışması.

3. Amerie – Gotta Work
dip not: Amerie bacak şov! Koreli bir annenin ve afrikan-amerikan bir babanın evladı olan Amerie yeni çalışmasıyla aslında yerinde sayıyor diyebiliriz. Onu ilk geçen yaz One Thing adlı bacaklarını adete en güçlü silahı olarak kullandığı klipten hatırlıyoruz. Bu hareketli R&B tarzındaki çalışma malasef ilginç birşey barındırmıyor. Ama o bacakları tekrar görmek isterseniz, Amerie bu kez de cömert davranıyor!

Gotta Work Video


4. Amy Winehouse – Tears Dry On Their Own
dip not: Amy aslında bildiğimiz eski müziklerden öteye gidemiyor, fakat modern zamanlarda birisi bu tarzı tekrar kusursuz bir şekilde ortaya koyunca ilgi büyük oluyor. Aynen Moda da olduğu gibi herzaman bir geriye dönüş isteği oluyor. Hoş ses!
Tears Dry On Their Own Video


5. The Coral – Who’s Gonna Find Me

6. Manic Street Preachers – Autumnsong
The Manics naptınız böyle gitgide bayat ekmek tadı veriyorsunuz. Sizi dinlemek keyif verirdi fakat yeni albüm gerçekten başarısız. Video da berbat bu arada.7. Groove Armada feat Mutya Buena – Song 4 Mutya
Groove Armada bu sefer Sugababes'in bebeği Mutya Buena ile dans ettiriyor. Hmm Mutya'nın şarkısı demek. Uyduruk bir parça aslına bakarsanız. Ama bu günlerde uyduruk olmayan birşey bulmak zor gibi.

8. Dizzee Rascal - Pussy'ole (Old Skool)

9. Gym Class Heroes - Clothes Off

10. Korn – Evolution
Korn ile aram hiç iyi olmamıştır, beni cezbeden bir tarzları yok. Popüler bir kültürün bir parçası oldukları kesin. Onca dinlediğim Alternatif Metal grupları arasında en kötüsü Korn diyebilirim. Özellikle bu şarkıda ticari klüp şarkılarındaki gibi bir vokal kullanılmış. Karar verin; rap, metal, disko?

Friday, July 27, 2007

Tool 7 Eylül Konseri

· 2 Yorum

1990 yılında Los Angeles'ta kurulan Progresif Rock grubu, ilk albümleri Opiate'ı 1992'de çıkardı. Fakat onları üne kavuşturan 1993 yılında çıkardıkları Undertow albümleri oldu. Toplam 6 albüme sahip grubun son albümü 10.000 Days 2006'da piyasaya sürüldü. Görselliğe verdikleri önemle tanınan grup, her biri adeta bir sanat eseri olan kliplerindeki görselliği sahne showlarına taşımasıyla da tanınıyor. Dünya çapında geniş bir hayran kitlesine sahip grubun Türkiye'de de onbinlerce dinleyeni, adlarına fan klüpleri bulunmaktadır. Yıllardır ülkemize gelmesi beklenen grup BKM organizasyonuyla 7 Eylül'de Turkcell Kuruçeşme Arena'da!
Tool - Prison Sex [Thanks to The Selector]

Calexico - Tool Box

· 0 Yorum

Calexico son zamanlarda boş durmuyor, yeni bir film projesi üzerinde çalışmaları, başkalarıyla yaptıkları sayısız müzik işbirliğinin yanısıra, Joey ve John 14 tane enstrümantal parçadan oluşan yeni bir Calexico albümü kaydetmiş bulunmakta. Albümden bazı parçaları Calexico Resmi Sitesi ve Modern Music Calexico Tool Box linklerinde bulabilirsiniz.

Sunday, July 22, 2007

System Çöktü: Serj'den solo albüm

· 0 Yorum

System Of A Down'ın vokalisti Serj Tankian Ekim ayında solo albüm yayınlayacak. Serj albüm hakkında: 'Piyano ve akustik gitar kullanarak daha geleneksel bir müzik yapmayı planlıyordum, hatta klasic ve opera etkilerini de taşıyan bir album, ve bittiğinde bir rock albümü olmuştu.' diye ekliyor. Albüm oldukça enstrumantel bölümler içeriyormuş. Yeni single 'Unthinking Majority' takında piyasaya sürülecek.
Daha fazla bilgi için Sefj'in Myspace: http://www.myspace.com/serjtankian

Air Istanbul Konseri

· 0 Yorum

Air! Sende mi geliyorsun bu güzel şehire! Modern ile modern olmayanın bir arada yaşayabildiği, her türlü konuda dünyayı geriden takip eden ama gönlümüzde hep en iyi olarak kalan bu şehir! Politik saçmalıklar bir yana elektronik topluluk Air'in Türkiye'de tanınmasını sağlamış ilke şarkıları kuşkusuz Talkie Walkie albümünden Cherry Blossom Girl dü. Hiç unutmam Megavizyon adlı magazalarda albümlere bir bir bakarkene arkadan bangır bangır çalardı bu parça. Fakat grubun asıl dinlenilmesi, dikkat edilmesi gereken albümleri Moon Safari adlı ilk albümleridir. Bir başka müzik grubu klişesi Nicolas Godin ve Jean-Benoît Dunckel'in üniversite de tanışması ve 1995 yılında Air'in temellerini atmaları. İşte sizde bu müzikal ikiliyi yakından görmek ve dinlemek istiyorsanız 24 Temmuz'da Turkcell Kuruçeşme Arena'da eş, dost buluşup, yerinize kuruluyorsunuz. Biletler
1.Kategori (Oturmalı): 82 YTL
2.Kategori (Ayakta): 72 YTL olmak üzere Biletix'ten satın alınabilir.

Gogol Bordello - Super Taranta!

· 1 Yorum

Türkiye'de bu tarz fıkır fıkır müzikler her zaman sevilir, insanımız coğrafi koşullarında etkisiyle sıcak ve cana yakındır. Gogol Bordello'nun yaptığı çingene punk'ı ülkemizde kısım kısım yayıldıktan sonra oldukça popüler oldu ve tutuldu. Hani bir alışkanlık vardır ya, kulaktan kulağa yayılır, işte Gogol Bordello müziğinin Tüykiye'de bu şekilde tanındığını düşünüyorum. Hatta fon müziği olarak kullanıldığını dahi pek çok kez duydum. Diğer bir faktör geçen sene Rock'n Coke festivalinde yer almaları ve gençlerin ilgisini çekmeleri. New York'lu grup yeni albüm Super Taranta! ile geri dönüş yaptı. Albüm geçen haftalarda yayınlanmıştı. Çok enerjik ve uzun bir kayıt, fakat hiçbir zaman Gypsy Punks Underdog World Strike kadar etki kuramadı benim üzerimde.Bu albümde beğendiğim şarkıları var, melodik müziklerine arada tempo tuttuğum olmuştur. Yine de orjinal bir müzik yapmaları ve renkli kişilikleriyle bu topluluk her zaman vasatın üzerinde çalışmalar yapıyor. Özellikle grup lideri Eugene Hutz, artık büyük bir üne sahip. Sarhoş, kimi zaman kavgacı ve ateşli kısacası Super Taranta! mükemmel olmasa da aynı bilindik Gogol Bordello tarzında.
[ Albümdeki birçok parçayı Gogol Bordello Myspace'de dinleyebilirsiniz]

Thursday, July 19, 2007

Top 10 Yeni Müzik

· 23 Yorum

1. Timbaland Ft Doe/keri Hilson - The Way I Are
Klipte özel birşey aramayın fakat parça yaza uygun bir Timbaland çalışması olmuş. Keri Hilson'ın
şarkıda bayan vokal eksiğini kapatması, parçayı listelerde 1. sıralara uygun hale getirmiş.2. Frankie Valli/the Four Seasons - Beggin' (youtube müzik)
Bu şarkıyı mutlaka dinleyin. Ayrıca klip dans hakkında güzel bir özet geçmiş.

3. Joss Stone feat Common - Tell Me What We're Gonna Do Now (youtube müzik)
Daha gencecik olmasına rağmen İngiliz güzel Joss Stone popüler olmayı başardığında sadece 16
yaşındaydı. Song çalışması Tell Me What... klibinde ilk ilginizi çeken Stonu'un sarı saçlarının artık pembe olması. Daha doğrusu ben bunu ilk bu klipte gördüm fakat hiç iyi olmamış. Farklı bişeyler deneyeyim derken mahvetmiş o güzelim saçlarını! Ama şarkı güzel, en azından bir kaç hafta memnuniyetle dinlenilebilir.4. Garbage – Tell Me Where It Hurts (youtube müzik)
Shirley hep böyle seksi olarak kalacak herhalde, en azından benim gözümde. Bir yorumcunun
her klibinde duruşunda bu kadar seksi olması sık rastlanılan birşey değil. Eh, şarkıda fena değil, zaten Garbage severlerin ortak noktası Shirley Manson. Diğer müzisyen arkadaşlar da zamanında güzel işler çıkarmışsa da şu sıralar bomboşlar. Başta önemsemedikleri o yırtık kız şimdi grubu omuzlarında taşıyor.5. Mya Ft Lil Wayne – Lock U Down (youtube müzik)

6. Kings Of Leon - Fans (youtube müzik)
2005 yılında yayınladıkları Aha Shake Heartbreak adlı albümle çıkış yapan güneyli rock grubu King of Lean, şu sıralar yayınladığı parçalar ile her çıkışın bir inişi ( her inişin bir çıkışı var) vardır lafını doğruluyor.

7. Groove Armada - Song 4 Mutya (out Of Control)
8. Mika - Big Girl (you Are Beautiful)
9. Foo Fighters - Best Of You
10. Amy McDonald – Mr Rock & Roll

Daha Güncel Listeler:
Yabancı Pop 20
Yepyeni Rock Şarkılar
Top 10 Yeni Rock Şarkılar
2007 En Hit Müzik

Wednesday, July 18, 2007

Live Free Or Die Hard

· 2 Yorum

Die Hard serisinin 4. filmi tarihin hiçbir zaman yalan söylemediğini birkez daha gözler önüne seriyor. Neden derseniz, filmlerin devam serileri asla ilk bölüm kadar etkili ve güze olamıyor ve bu yeni öğrendiğim birşey değil. Belki birgün bu tezim çürüyecek fakat o gün bu gün olmayacak. Çünkü Live Free Or Die Hard'teki herşey oldukça unutulabilir cinsten. Üç hayır bilemediniz dört gün içinde filmin üzerinizdeki etkisi tamamen yok oluyor. Iyi bir film her zaman hatırlanabilir olmalı ve dahası onu tekrar izlemek istemelisiniz.

John McClane hala evlilik yürütemeyen fakat içten içe ailesine oldukça bağlı bir karakteri devam ettiriyor. Bu sefer koruması gereken kişi kızı olmuş. F-16 lar üzerinde koşabiliyor, aynı zamanda f-16 köprülerin arasından topraktaki solucan misalı sürtünme katsayılarına takılmadan rahatça geçip gidiyor. Ağzınızı asıl açık bırakacak hadise ise soyadı McClane olan insanoğlunun f-16 üzerinden uzun atlama yapabilmesi! Bruce Willis'in gerçekçi makyajları ise çok başarılı. Konu başarısız ve film klişe bir Hollywood yapımı fakat anlık eğlencelerin insanı iseniz sevebileceğiniz bir yapım.

Morcheeba - Dive Deep

· 0 Yorum

Bayan vokalisti ile 90'ların elektronik topluluklarından Morcheeba'ın yeni albümünü nihayet dinleme fırsatı edinebildim. Aslında albümlerin internet üzerinde yayılması pratikte kötü gözükebilir (dağıtıcı firmaların sonunun gelmesi açısından) fakat aslında yorumcular, bestekarlar ve müziğe gönül veren canlılar için bence oldukça olumlu birşey bu. Elinize ulaşması için imkansızları başarmak yerine, albüme önce şöyle bir kulak verip daha sonra paranızın bu albüme değer olup olmadığını anlayabiliyorsunuz. Kulağa hoş geliyor. İşte bütün bunlar melankolik-elektronik müzik rüzgarı Morcheeba'ın yeni albümünde işe yaradı. Albüm gayet hoş birbirinden güzel yorumcuları ağırlıyor ve 2005 yılında çıkan The Antidote dan sonra gelen pek güzel bir kayıt.
[Flowers, Enjoy The Ride, Riverbed and Washed Away'ı dinlemek için Morcheeba Myspace]
Ayrıca The Modern Music Morcheeba - Dive Deep

Thursday, July 12, 2007

Doublemoon Remixed

· 0 Yorum

Tüm parçaların Doublemoon katalogundan seçildiği "Doublemoon Remixed", Bergama düğünlerinden Brezilya karnavallarına, Edirne çayırlarından Londra klüplerine, Doğu Anadolu yaylalarından Bronx sokaklarına, İstanbul barlarından Arap çöllerine uzanan ses köprüleri kuruyor.

Şarkı Listesi:
1. Özgür Şakar a.k.a. Misda Oz vs Mercan Dede - Ab-ı Beka
2. DJ Click vs Burhan Öçal & The Trakya All Stars featuring Smadj - Melike
3. Forty Thieves Orkestar vs Burhan Öçal - Boğaziçi
4. Barış K vs Hüsnü Şenlendirici - Oyun Havası
5. Serkan Alkan featuring Efe vs Mercan Dede - Ab-ı Nar
6. Murat Uncuoğlu featuring Ayben vs Hüsnü Şenlendirici - Şina Nari
7. Danilo Venturi & Lorenzo Montanà vs Smadj - Swing Alla Turca
8. Ozan Öner vs Mercan Dede - Engewal
9. Dar Beida 04 vs Mercan Dede - Zefir
10. DJ Rupture and DJ N-Ron vs Burhan Öçal & The Trakya All Stars featuring Smadj - Çiftetelli
11. Umut Gökçen vs Baba Zula - Cecom
12. Style-ist vs Replikas - Zift
13. Transglobal Underground vs Mercan Dede - Ab-ı Hayat
14. Spark (Adam Chalk & DJ Shazam) vs Selim Sesler - Kara Üzüm Habbesi
15. Cay Taylan vs Orient Expressions - Dera Sor

Keane - Little Broken Words

· 0 Yorum

Öncelikle bu yeni bir albüm değildir, sadece daha önce yayınlanmamış ve farklı versiyondaki şarkılardan oluşan bir toplama albümüdür. Geçen sene yayınlanan Under The Iron Sea adlı ikinci albümden sonra Ingiliz britpop grubu Keane hafif ivmeli düşüşe geçmişti. Under The Iron Sea deki parçalar ne çok akılda kalıcı ne de çok başarılıydı. Ikinci albüm engeline takılan bir başka grup da Keane oluvermiş, Hopes and Fears gibi oldukça başarılı bir çıkış albümünün grubun şu ana dek herşeyi olduğunu kulaklara fısıldamıştı. Bu kadar derin düşüncelere dalan bir müziksever olduğunuzda sizin için o anki çalan müzik değerlidir. Karşılıklı alçakgönüllü davranmaya çalışır, çalan parçalardan fazla birşey beklemezsiniz. İşte böyle bir ruh halinde, sizin için en uygun müzik daha önce yayınlanmamış değişik parçalardan oluşan bir toplama albüm olacaktır. Dahası içinde Walker Brothers, Louis Armstrong ve Rufus Wainwright (Dinner At Eight) yeniden yorumları bulununca yüzünüzde hafif bir ikindi gülümsemesi, kulağınızda ise Tom Chaplin'in genç ve dokunaklı sesi belirecektir.

Albümü bütün olarak satın alamasanız bile, parçaları ayrı olarak Internette bulabilirsiniz. Fly To Me, Emily, To The End Of The Earth, Rubbernecking gibi hoş çalışmaları bu toplamada bulabilirsiniz.
[This is the Last Time, A Bad Dream dinlemek için Keane Myspace]

Sunday, July 8, 2007

Yeni Dans Şarkıları Top 10

· 1 Yorum

1. Justice - D.a.n.c.e
dip not: Justice 'in 80'leri hatırlatan fakat kesinlikle kaliteli müziği beyninizie birkez işledi mi çıkarıp atması zor oluyor. Ayrıca aklınızı hemen örnek aldıkları single canavarı Daft Punk gelecek. Justice ismi Parisli ikili Gaspard Augé ve Xavier de Rosnay'den meydana gelmekte. D.a.n.c.e adlı parça ise yeni ve ilk albümleri Cross'da yer alıyor. Klipteki T-shirt'lere bayıldım doğrusu.2. Unkle - Burn My Shadow
dip not: Hani kendini baştan sona izlettiren Video Klipler olur ya Unkle'in yeni parçası Burn My Shadow işte kesinlikle o kliplerden birtanesi. Tek kelimeyle film gibi baştan sona izliyorsunuz, müzikler oyunculukla çok uyumlu olup heyecanlı bir şekilde bitmesi oldukça güzelve yaratıcı. Fakat birkaç defa izledikten sonra ilginç birşey kalmıyor.3. Tiesto Ft Christian Burns - In The Dark
dip not: 16 Kasım'da ülkemize gelecek olan Tiesto'nun en son video çalışması sizlerle.4. Armand Van Helden - NYC Beat
5. Groove Armada Ft Stush - Get Down
6. Pendulum - Blood Sugar / Axle Grinder
7. Calvin Harris - The Girls
8. Chemical Brothers - Do It Again
9. Shy FX & T Power - Feelings
10. Hot Chip - My Piano - DJ Kicks

Daha Güncel Listeler:
Yabancı Dans Şarkıları
Yeni Dans Şarkıları

Yepyeni Pop Rock Top 10

· 0 Yorum

1. Mark Ronson Ft Lily Allen - Oh My God
Lilly Allen'ın animasyon olarak yer aldığı, Mark Ranson'ın en son single'ı ve cover çalışması Oh My God hiçte fena değil hani. Video ise oldukça keyif verici, her ne kadar Kaiser Chiefs tayfaları video'da aptal gibi gözükse de...


2. Prince – Guitar
3. Arctic Monkeys - Fluorescent Adolescent
4. Enemy - Had Enough
5. Timbaland Ft Doe/keri Hilson - The Way I Are
6. Cherry Ghost - People Help The People
7. Bloc Party – Hunting For Witches
8. Sarah Nixey - The Black Hit Of Space
9. Travis – Selfish Jean
10. Hours – Ali In The Jungle

Wednesday, July 4, 2007

Müzik Dünyasının Fıstıkları

· 0 Yorum

1. Beyonce
Beyonce müzik kariyerindeki ilk başarısını Destinys Child (Kelly Rowland, Michelle Williams) adlı grup ile elde etti. Fakat Beyonce kendini o kadar iyi sunduki, solo kariyerinde anında zirveye yerleşmeyi başardı. Sürekli hit çalışmalara imza atan ve şu ana kadar iki solo albümü bulunan melez güzel fıstıklar arasında en iyisi, kuşkusuz.
En iyi albümü: Dangerously in Love (1998)
2. Shakira
"Ojos Así" adlı şarkısıyla çok popüler olduğu zamandan bu yana Shakira hep ileriye doğru adım attı. Yaptığı şarkıları her zaman kendi doğal latin güzelliği ile birlikte sunup, o kısacık boyuna rağmen Shakira imajını resmen bir kalıp haline getirdi . En önemli silahı o çengelli sesi ve devasa kalçaları. Shakira'nın rock müzik sevmesi de ayrı bir güzellik, imajına vahşilik katıyor.
En iyi albümü: Dónde Están los Ladrones? (1998)

3. Madonna
Madonna her konuda birinci olduğunu düşünür ve bu öz güveni her zaman işe yaramıştır. Fakat güzellik ve çıtırlık söz konusu olunca, Madonna artık sadece geriden gelenlere yol vermeyle yetinmesi lazım. Madonna uzun süredir müziğinden çok özel hayatıyla konuşulmaya başlandı. 80'li yıllardaki başarısı tartışılmaz fakat son zamanlarda çıkardığı albümler gerçekten eski Madonna'yı aratıyor.
En iyi Albümü: Madonna (1983)4. Mariah Carey
Mariah Carey, sesi söz konusu olunca en ayırılması gereken isimdir. Çünkü onun SiYah-Beyaz
karışımı sütlü çikolata tadındaki sesi yaptığı her işte kendisini zirveye taşımıştır, liste rekorları kırmasını sağlamıştır.
En iyi Albümü: Butterfly (1997)

5. Jennifer Lopez
Müzik ve fıstık deyince ilk akıllara gelen isim kuşkusuz Jennifer Lopez olur. Aslında müzik dünyasının renkli isimleri arasında yer almasının yanı sıra, kendisi birçok filmde de boy göstermiştir. Latin ve R&B'nin harika bir şekilde birleşmesiyle doğan On the 6 adlı ilk albümü J.Lo'nun bir dünya starı olmasını sağlamıştır. Geniş kalçaları ve kusursuz bir güzelliği olmasa da seksi duruşu J.Lo'nun en önemli özelliklerindendir.
En iyi albümü: On the 6 (1999)

6. Christina Aguilera
Christina Aguilera gerçekten önemli derecede yol katetti. Başından beri akılda kalıcı pop şarkılarına imza atmaya devam ediyor. Arada inişli, çıkışlı dönemler geçirse de bu güçlü ses o küçük popo ile birleşince Christina Aguilera ortaya çıkıyor. Sesi kimi zaman çok sinir bozucu, kimi zaman ise kulağa oldukça güzel geliyor.
En iyi Albümü: Christina Aguilera (1999)
7. Britney Spears
Aslında 90'li yılların sonunda, pop müziğinin unutulmaz bir şarkısına imza attı (...Baby One More Time). Yaşıtlarını esir altına almıştı, hatta herkes onun varlığından haberdardı. Fakat masum yüzlü güzel şarkıcı artık sadece özel hayatıyla gündemde.
En iyi albümü: ...Baby One More Time (1999)

8. Kylie Minogue

9. Gwen Stefani
Stefani anladı ki pop dünyası bir grupta (No Doubt) yer almaktan oldukça daha kazançlı ve iyi de
yaptı. Solo kariyeriyle daha fazla kişiye ulaşan hoş şarkıcı fiziğiyle de dudak uçurtuyor.
En iyi Albümü: Love.Angel.Music.Baby. (2004)

10. Paula Abdul

kaynak: www.muzikparti.com

Monday, July 2, 2007

Smashing Pumpkins - Zeitgeist Dinle!

· 1 Yorum

Smashing Pumpkins'in yeni albümü Zeitgeist'i baştan sona dinlemek için Smashing Pumpkins, 'Zeitgeist' Full Album Stream on Spinner
Ayrıca:
Video: Smashing Pumpkins - Tarantula

Sunday, July 1, 2007

Yeni Yabancı Pop Rock Müzik

· 3 Yorum

1. Natasha Bedingfield – Soulmate
Yeni Zellanda'lı ve Londro doğumlu Natasha Bedingfield yaz aylarında dillere dolanan şarkıları ile çıkış yapmayı, listelerde üst sıraları seviyor. Evet bu sefer biraz daha durgun ama eskisi gibi cici bici bir video. Natasha Bedingfield'in o akılda kalıcı güzel sesi Soulmate ile daha da ön plana çıkıyor.2. Hoosiers - Worried About Ray
Indie furyasına eklenen bir başka grup daha, The Hoosiers, ne diyelim şarkı pekte fena olmamış. Ayrıca solist gerçekten şıp demiş Ben Stiller'ın burnundan düşmüş.

3. Interpol – The Heinrich Maneuver

4. Go! Team – Grip Like Vice
Go! Team ilk albümleri Thunder, Lightning, Strike(2004) ile oldukça iyi tepkiler almıştı. Grip Like Vice ilk dinleyişte mükemmel hissettirmeyebilir fakat zamanla ritime alışıyor, hatta çok sevebiliyorsunuz.

5. Smashing Pumpkins - Tarantula

6. Jack Penate - Torn On The Platform

7. Fergie - Big Girls Don't Cry
Big Girls Don't Cry, Fergie'ye göre biraz fazla sönük kalmış ve yapış yapış aşk içerikli sözler ona pek yakışmamış. Black Eyed Peas etkisinden olacak ki onu hep hareketli parçalar söylerken görmek istiyoruz, bu şarkı ise son derece ticari ve aşırı sıkıcı olmuş.

8. Avril Lavigne – When You’re Gone
9. 50 Cent – Straight To The Bank
10. Fall Out Boy - The Take Over, The Breaks Over

Şu sıralar en çok indirilen 5 şarkı
1. Rihanna ft Jay-Z - Umbrella
2. Enrique Iglesias - Do You Know
3. Calvin Harris - The Girls
4. Gym Class Heroes - Cupid's Chokehold
5. Kelly Rowland Ft Eve - Like This

sayfalar_ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |13 | 14 | 15 |16 | 17 | 18 |19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 |47 48 |49 |50 |

Total Pageviews

Hakkımızda

Müzik Parti Türkiye nin rnb, rock, pop, dans ve alternatif müzik sitesidir. Buradaki yazilarin hepsi bize aittir, aksi halde kaynak not edilmistir.

reklam ve iletişim:
buluthim[ at ]gmail.com